ANLI ŞANLI TÜRK DESTANLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANLI ŞANLI TÜRK DESTANLARI

Moderatör Alımı Yapılacaktır, Sitemiz Her gün Güncellenmektedir, Üye Olarak Sizde Destek Verebilir ve Hoşça Vakit Geçirebilirsiniz.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Amacımız Ne Mi?

YazarMesaj
Türk
Admin
Türk

Amacımız Ne Mi? Empty
MesajKonu: Amacımız Ne Mi?   Amacımız Ne Mi? Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 2:06 pm

Amacımız Ne Mi? Aşağıdaki Hikaye Herşeyi Anlatıyor.

Japonya Türk Tarihi'ni incelemiş ve çok etkilenmiş. Bir grup Japon Bilim Adamları Türkleri incelemek için Türkiye'ye gelme kararı almışlar. Japonlar Milli Eğitim Bakanlığına Giderek, Türk Tarihi İncelediklerini ve çok etkilendiklerini, Türk Gençlerini inceleyerek örnek alacakarını söylemişler. Milli Eğitim Bakanı Gururla izin vermiş. Japonlar batıda,doğuda,şehirde,köyde yaşayan tüm Türk Gençliğini inceledikten sonra Japonyaya geri döneceklermiş. Dönmeden Önce Milli Eğitim Bakanlığına Gitmişler ve çalışmalarınının bittiğini söylemişler. Milli Eğitim Bakanı Merak ve Heyecan içinde sonucu sormuş.

Japonlar şöyle demiş:

"Kusura bakmayın ama gençliğiniz çok boş yetişiyor. Türk Gençleri çok umutsuz. İdaaleri, gelecekte ne istedikleri, beklentileri yok. Kızacaksınız Belki ama bu gençlikten hiçbirşey beklenmez"

Milli Eğitim Bakanı Çok Kızıyor ve Soruyor:

"Peki siz gençlerinizi nasıl yetiştiriyorsunuz? Söyleyinde biz sizi örnek alalım"

Japonlar:

"Çocukları 6-7 yaşlarında en hızlı otomobile bindiriyoruz. biz daha bunu yaptık siz daha iyisini yapın diye, atom bombası atılan yere götürüyoruz, bizim yaptığımız hataları yapmasınlar diye, robot merkezlerine götürüyoruz, biz bunu yaptık siz daha iyisini yapın diye, biz savaşları, tarihi anlatıyoruz, bizim yaptığımız hataları yapmasınlar diye... "

Milli Eğitim Bakanı :

"Tamam ama Bizde en hızlı otomobiller, robot merkezleri yok ki biz ne öğreteceğiz gençlerimize?"

Japonlar:

" SİZİN ÇANAKKALENİZ VAR, DÜNYADA BİLMEYEN YOK "

diye yanıt vermişler....

Halkımızın yarısından fazlası tarihimizi bilmiyor.

TARİHİNİ BİLMEYEN, TÜRK OLMAKLA ÖVÜNEMEZ!
http://turkdestanlari.com.tr.tc

Amacımız Ne Mi?
1 sayfadaki 1 sayfası