ANLI ŞANLI TÜRK DESTANLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANLI ŞANLI TÜRK DESTANLARI

Moderatör Alımı Yapılacaktır, Sitemiz Her gün Güncellenmektedir, Üye Olarak Sizde Destek Verebilir ve Hoşça Vakit Geçirebilirsiniz.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

******'ün Ahlaki Kimli?i

YazarMesaj
Türk
Admin
Türk

Atatürk'ün Ahlaki Kimli?i Empty
MesajKonu: ******'ün Ahlaki Kimli?i   Atatürk'ün Ahlaki Kimli?i Icon_minitimeSalı Eyl. 30, 2008 11:54 am

******'ün Ahlaki Kimli?i

******, gerek etkileyici ki?ili?i, gerekse ahlaki meziyetleri ile tüm dünyanyn kalbinde taht kurmu?, e?siz bir liderdir. Çökü? arifesinde olan, enkaz haline gelmi? bir imparatorlu?un, kölelik tehdidi ile kar?y kar?yya kaldy?yny sezinlemi?, milletimizi esaretten kurtarmak için büyük bir milli kurtulu? hareketi ba?latmy?tyr.Cumhuriyet tarihimiz süresince, kritik dönemler atlatan milletimiz, bir çok problemin üstesinden, yalnyzca ******çü dü?ünceye ve milliyetçi-muhafazakar kimli?e sahip çykmakla gelinebilece?ini artyk kavramy? durumdadyr. Türkiye�nin 21. yüzyylda, büyük önderin hedef gösterdi?i �muasyr medeniyetler� arasynda yer almasy ve ülkemizin �lider ülke Türkiye� olmasy için ******�ün açty?y bu yolda emin adymlarla ilerlenmesi gerekmektedir.******, bir konu?masynda �Ça?da? bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca ya?amasyny bilmesi, insanca ya?amanyn neye ba?ly oldu?unu ö?renmesi demektir� diyerek, Cumhuriyetin kurulmasy ve bekasy için �insanca� ya?amanyn önemine dikkat çekmi?tir.

******, Müslüman-Türk Milleti�nin insanlyk onuruna yaky?yr ?ekilde ya?amasy için bu sorumlu?u kendi omuzlarynda hissetmi?, ülkeyi sahiplenmi?, artyk misyonunu tamamlady?yna inandy?y bir imparatorlu?un üzerine yeni temellere dayanan bir devlet kurmu?tur.

?üphesiz, ****** dünyada benzerine az rastlanan bir liderdir. Kendisi Türk Devleti�ni bizlere, özellikle de tüm kalbiyle güvendi?i gençlere emanet etmi?tir. Türk Milleti�nin ba?ryndan, onun izini süren yüzlerce, hatta binlerce ****** çykaracaktyr. Nitekim ****** de bu temennisini ?u ?ekilde ifade etmi?tir:

�Yki Mustafa Kemal vardyr. Biri ben, fani Mustafa Kemal; di?eri milletin içinde ya?atty?y Mustafa Kemaller idealidir. Ben onu temsil ediyorum. Herhangi bir tehlike anynda ben ortaya çyktymsa, beni bir Türk anasy do?urmady my, Türk analary daha nice Mustafa Kemaller do?urmayacaklar my? Feyz milletindir, benim de?ildir.�

******�ü iyi anlamak; sadece onun ?ahsyna yönelik övücü konu?malar yapmak, sözlü olarak takdir etmekle de?il, kendisinin milletinden ne istedi?ini anlamak, fikir yapysyny ve ilkelerini hayata geçirmek demektir.
******, sadece siyaset adamly?y ve askeri ki?ili?iyle de?il, ayny zamanda ahlaki kimli?i ile Türk Milleti�nin önünde çok güzel bir örnektir. Ulu Önder ******, Yslam ahlakyyla ahlaklanmy?, tam bir Osmanly beyefendisidir.

Ynsanlara kar?y son derece mü?fik ve ho?görülü olan ******�ün yüre?i, millet ve insan sevgisiyle doludur. Onu tanyyanlar her zaman bitmek bilmeyen sabryny, fedakarly?yny, insan sevgisini takdir etmi? ve medeni ki?ili?ini gypta ile izlemi?lerdir. Cemiyet hayatyna dü?künlü?ü, sosyal ili?kilerdeki ba?arysy ve candan konu?malary ile tanynan ******�ün tüm bu özellikleri, aslynda onun güzel ahlakynyn bir yansymasydyr. ******, ya?ady?y zor ?artlarda bile bu ki?ili?inden taviz vermemi? her zaman çevresindekilere ne?e, canlylyk ve moral vererek kendisini tanyyan her insanyn kalbinde çok önemli bir yer edinmi?tir.

******�ün güzel ahlaky, Türk Milleti için her ne pahasyna olursa olsun hizmeti kendine ilke edinmesinden ve bu u?urda hiçbir özveriden kaçynmamasyndan anla?ylmaktadyr. Fedakarlyk için asyl önemli olanyn ulusun ve vatanyn esenli?ini ve güvenli?ini sa?lamak oldu?una inanan ****** gerekirse bu u?urda canyny bile feda edece?ini söylemi?tir:

�Ben icap etti?i zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canymy verece?im.�

Ahlaky ile de her zaman Müslüman Türk halkyna örnek olan ****** son derece merhametli, ?efkatli ve ba?y?layycy bir yapyya sahipti. Yakyn çevresinden bir dostu Mustafa Kemal�i ?u sözlerle anlatmy?tyr:

�Duruma göre esnek davranmasyny bilir, kimseye asla kin tutmaz, ne kadar kyzarsa kyzsyn bir zaman sonra onu affeder, olanlary unuturdu. Bu yüzden çevresindeki bir çoklary zaman zaman gözden dü?er, sonra yeniden affedilir, eski yerini alyrdy.�
http://turkdestanlari.com.tr.tc

******'ün Ahlaki Kimli?i
1 sayfadaki 1 sayfası